Büyükkarcı: Türk Basketbolu Adına Utanç Gecesi!..

Basketbol Süper Ligi play-off yarı final ilk maçında Fenerbahçe Beko, Pınar Karşıyaka’yı 83-79 yendi. Sarı-Lacivertli kulüp seride 1-0 öne geçti. Ancak karşılaşmada hakemlerin taraflı tutumu Karşıyaka camiasının büyük tepkisini toplarken, Başkan Büyükkarcı önemli bir açıklama yaptı…

Pınar Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, Ufuk Sarıca ve Raymar Morgan’ın diskalifiye olduğu Fenerbahçe BEKO maçından sonra hakem yönetimi ile ilgili çarpıcı açıklama yaptı. Büyükkarcı, hakem yönetimlerinin sezon boyunca seviyenin çok altında kaldığını belirtirken, Fenerbahçe maçı ile ilgili yönetim konusunda, “Türk Basketbolu adına utanç gecesi” yorumunu yaptı.

“Haksızlık karşısında sessiz kalan dilsiz şeytansa bugün konuşma günüdür. Avrupa’nın en iyi 3 liginden biriyiz, şöyle kuvvetliyiz, böyle iyiyiz dediğimiz yerde bir bakmışsınız play off yarı final maçından sonra basketbol konuşabilen yok ortalıkta. Sahada olanlar hata yapmanın, dikkat kaybının, konsantre olamamanın çok çok önüne geçmiştir maalesef. Emek hırsızlığı gibi klişe laflar kullanmayacağım, yavuz hırsızlıktır, eksikliği örtmek isterken tüy dikmektir, ortada olanı bir taraftan alıp, bir tarafa taşımaktır. Yazıktır, hem de hepimize yazıktır. Herkese karşı da çok büyük ayıptır.

Türk Basketbolu adına utanç gecesi. Bir şey yapılması lazım, böyle gitmez. Defalarca kazandık ve kaybettik ama bu şekilde ne kazanmak ister, ne de kaybetmek ister.”