DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 2175200-4,76%
İzmir
22°

AÇIK

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
KSK’nin Efsane Futbolcularından Suat Gürbüzer Anıldı!

KSK’nin Efsane Futbolcularından Suat Gürbüzer Anıldı!

ABONE OL
Şubat 16, 2024 06:23
KSK’nin Efsane Futbolcularından Suat Gürbüzer Anıldı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KSK’nin Efsane Futbolcularından Suat Gürbüzer Anıldı!

Karşıyaka Spor Kulübü futbol takımının efsane isimlerinden Kore Gazisi Suat Gürbüzer, aramızdan ayrılışının 26 yılında mezarı başında anıldı.

Anmada konuşan gazeteci, şair, yazar Okan Yüksel Gürbüzer’i daima hatırlayacaklarını vurgulayarak, “Sakın Suat Gürbüzer öldü sanmayalım, o sadece yorgunluk gideriyor ve biz onu yüreğimizin sıcaklığında saklıyoruz. Karşıyaka onun gibi nice değerler yetiştirmiştir ve yetiştirmeye devam edecektir. Bilindiği üzere Türkiye’de ay-yıldızı Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği bir kulüp vardır o’da Karşıyaka Spor Kulübü’dür” dedi.

“ÖRNEK İNSANLAR”

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay da Gürbüzer’i andığı konuşmasında şunları kaydetti: “Karşıyaka ve ülkemize hem futbolcu olarak hem de asker olarak verdiği hizmetler nedeniyle saygı ve hayranlık duyduğum değerli büyüğümüz Suat Gürbüzer’e Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Onu ve diğer tüm diğer büyüklerimizi anmak bizim önemli görevlerimizden biri. Karşıyaka’nın büyüklüğünün temsili olan insanlar, bu toprakların yetiştirdiği insanların ne kadar vatansever aynı zamanda sanat yönleriyle, spor yönleriyle örnek insanlar. Onların isimleriyle beraber Karşıyaka hem Türkiye hem de dünya için özel bir yerdir. Diliyorum örnek alınsın ve onların yolundan yürümeyi herkes başarabilsin.”

“ONLARLA GURUR DUYUYORUZ”

Karşıyaka Belediye Başkan Yardımcısı ve Karşıyaka Spor Kulübü Tarih Kurulu Başkanı Ahmet Diker, Karşıyaka Spor Kulübü’nün bir ferdi olmaktan gurur duyduğunu belirterek, “Efsane  11 numaramızın efsane futbolcularındandır Suat Gürbüzer…  Bu günler hep önemli günler, bunlar önemli insanlar. Kurucularımızın, oyuncularımızın hepsi bu ülke için, bayrak için mücadele etmiş insanlar. Kulübün, böyle bir yeşil kırmızılı formanın taraftarı olmak, yöneticisi olmaktan hepimiz gurur duyuyoruz. Gurur duymaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

“KARŞIYAKA TÜRKİYE’NİN ÖNCÜ GÜCÜDÜR”

Cumhuriyet Halk Partisi Karşıyaka İlçe Başkanı M. Serdar Koç ise konuşmasında şunları kaydetti: “Karşıyaka ve Karşıyaka’nın değerleri iç içe geçmiş bir bütün, o kadar çok önemli isim var ki. Suat Gürbüzer de onlardan biri, benim babam da onun yaşlarındaydı ve o da Kore Gazisi’ydi. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Karşıyaka’nın demokratik, laik, özgürlükçü yapısı Türkiye’ye daima öncü olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk de annesini bizlere emanet etmiştir. Karşıyaka’nın önemli isimlerini yaşatmak için mücadele edeceğiz, onları gelecek nesillere de anlatacağız.”

1912 Derneği Semih Türetken de Gürbüzer’in önemli bir değer olduğunu vurgulayarak, “1912 Derneği, dernek başkanım Cem Karagözlü ve dernek üyelerimiz adına Suat Gürbüzer’i saygıyla anıyorum. Yaşım itibariyle Suat Gürbüzer’in sporculuğunu izleyemedim ama çok dinledim. Beyefendi kişiliğini, nezaketini çok iyi bilirim. Kendisi Kaf Sin Kaf’ı bugüne getiren önemli izlerden biriydi. Karşıyaka’yı Karşıyaka yapan, o formayı giydikten sonra çıkarmayan önemli bir değerdi. Kendisini bir kez daha saygıyla anıyorum” diye konuştu.

Soğukkuyu Mezarlığı’ndaki anmaya Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka Belediye Başkan Yardımcısı ve Karşıyaka Spor Kulübü Tarih Kurulu Başkanı Ahmet Diker, Cumhuriyet Halk Partisi Karşıyaka İlçe Başkanı M. Serdar Koç, Gürbüzer’in yakınları ve Kaf Sin Kaf sevdalıları katıldı…

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP