Plaj Voleybolunda Erkekler Yola Devam Dedi!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye Voleybol Federasyonu ile düzenlediği ve ev sahipliğini üstlendiği CEV Continental Cup’ta Türkiye Erkek Milli Takımı, yarı finale kalarak olimpiyat elemelerinin Hollanda etabında mücadele etmeye hak kazandı. Kadın Milli Takımımız ise yarı final biletini kıl payıyla kaçırdı.

Japonya’nın başkenti Tokyo’da yapılacak Yaz Olimpiyatları’na katılım vizesi anlamında da önem taşıyan CEV Continental Cup büyük heyecana sahne oluyor. Turnuva milli sporcularımız Safa Urlu – Selçuk Şekerci ikilisi, Litvanya’dan Audrius Knasas – Patrikas Stankevicius’u 2-1, Murat Giginoglu – Volkan Göğtepe ise yine Litvanya’dan Artur Vasiljev – Robert Juchnevic’i 2-0 mağlup ederek turnuvaya iyi bir başlangıç yaptı.
İkinci maçlarda Murat Giginoglu – Volkan Göğtepe, Estonyalı Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar’ı 2-1, Safa Urlu – Selçuk Şekerci da yine Estonyalı Timo Ander Lõhmus – Dimitriy Korotkov’u aynı skorla 2-1 mağlup ederek turnuvada yarı finale kaldı. Bu sonuçlarla Erkek Milli Takımımız Tokyo Olimpiyatları’na katılacak ekiplerin belirleneceği son etap olan Hollanda biletini garantiledi.

Son raunt Hollanda’da
Bugün kadınlarda, yarın ise erkeklerde oynanacak final karşılaşmalarıyla organizasyon sona erecek. CEV Continental Cup’ta gruplarını ilk beşte tamamlayan ülkeler, final biletini alacak. Finaller haziran ayında Hollanda’da düzenlenecek.