Arife Soydemir; “Notaları Kalbiyle Yazan Kadınları Sahneye Taşıyor!”

TRT’de uzun yıllar spiker olarak görev yapan Arife Soydemir, 10 bestekar kadının hayatından kesitler sunarak, eserlerinden örnekler paylaşacak. Karşıyaka Çarşı kültür Merkezi’nde sahnelenecek etkinlik 20 Haziran 2023 Salı günü saat 20:00’de başlayacak.

Arife Soydemir, ‘Notaları Kalbiyle Yazan Kadınlar’ adını verdiği proje hakkında; “Bu etkinliği gerçekleştirmekteki amacım kadın bestekârlarımızın bestelerinin dışında, hayatlarını da izleyenlerle paylaşmak, bestelerindeki özelliklerini, ne için yazdıklarını, neler yaşadıklarını dile getirmek. Bu konuda destekleriyle bizi onurlandıran Karşıyaka Belediyesi’ne ve Belediye Başkanımız Dr. Cemil Tuğay’a çok teşekkür ederim.

Bu etkinlik Türk kadınına değer veren, kadına şiddete dur diyen, genç kızların erken yaşta evlendirilmesine karşı çıkan, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınlara verdiği değeri anlatan bir etkinliktir. Bestekar kadınların hayatı ve eserlerinden örnekler sunacağımız tek kişilik müzikli ve anlatımlı etkinliğimizde bütün sanat sever dostlarımızı bekliyorum” dedi.

.