DOLAR 32,2262 0.28%
EURO 35,2803 0.1%
ALTIN 2.433,200,20
BITCOIN 22426312,59%
İzmir
25°

AÇIK

03:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
Ahmet Kadıbeşegil; “Örnek Girişim!”

Ahmet Kadıbeşegil; “Örnek Girişim!”

ABONE OL
Şubat 16, 2024 06:23
Ahmet Kadıbeşegil; “Örnek Girişim!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ahmet Kadıbeşegil; “Örnek Girişim!”

Karşıyaka Belediyesi ülke çapında ses getirecek örnek girişimde bulunuyor. Birçok ailenin yaşamlarını etkileyen Alzheimer hastalarına yönelik hizmet verecek bir binayı Eylül ayında hizmete sokacak. İzmir Alzheimer derneği ile birlikte yaklaşık 6 aydın sürdürdüğü 4 katlı binanın inşaatı bu ayın sonunda bitiyor. Gündüz saatlerinde hizmet verecek kuruluşta bir doktor yeterli sayıda hemşire görev yapacak. Ege Üniversitesi Geriatri ve nöroloji bölümünden de “Part-Time” çalışma desteğinde alınacak. Bahriye Üçok mahallesinde kurulacak merkezde, hastaların günlük bakımı rehabilitasyonu, hasta yakınlarının eğitimi farkındalık çalışmaları yapılarak ilçe bazında tüm hastalar izlenecek. Alzheimer Derneği yönetimi ve bu alanın uzman ve birikimi olan hocalardan oluşan bir danışma kurulu ay içerisinde toplanarak çalışma takvimini belirleyecek. Çalışan ailelerin sırtından büyük bir yükü alacak olan bu girişimin ülkedeki tüm belediyelere örnek olmasını diliyoruz.

****

Söz belediyeden açılmışken Karşıyaka’da ki parke taşlarının adedini bilen, başında bulunduğu Vakfın birçok etkinliğe katkılarda bulunmasını sağlayan, yazar, “dibine” kadar Atatürkçü ve Kaf- Sin- Kaf’lı olan yaşamını Karşıyaka ‘ya adayan Ahmet Diker’in Başkan yardımcılığına atanması ilçe için büyük bir kazanım olmuştur. Başarılarının devamı dileği ile kendisini ve bu kararı alan başkanı kutluyorum.

“KOMANDO”

Kars’taki ineğine yem bulayan ananın, Niğde, Nevşehir, Çorum da patates soğan yetiştirip karşılığını alamayan babaların, Ordu’da fındık, Adana’da pamuk yetiştirip zarar edenlerin, sessiz çoğunluğun gözü gibi baktıkları evlatları “Önce Vatan” diyerek görev aldıkları yerlerde şehit oluyorlar. Bu sayı her geçen gün artıyor. TSK de komando olmak bir ayrıcalıktır. Savaş sanatının doruk noktasına çıkanlardır. Teröre karşı yapılan mücadelede borda ve mavi bereliler en zor görevlerde ön saflardadırlar. Komutanları da öyle. Kıbrıs çıkartmasında Jandarma helikopter birliğinin başında olan binbaşı Hüseyin Bildirici (1980 sonrası İçişleri Bakanlığı helikopter birliğinin kuruluşunda yer almıştı) ekibini yalnız bırakmadı. Güneydoğu’da, Irak’ta ,Suriye’de komutanlar “evlatlarım” dedikleri, komandoları ile ateş hattındalar her zaman. Kısacası komandonun orduda ayrı bir konumu vardır.

****

Vatanın korunmasında komanda olarak görev yapan gözü pek Anadolu çocuklarının şehit oldukları çarpışmalarda bazı “komandolara” hiç rastlanmıyor. Eğridir, Foça gibi komanda yetiştiren okullara, flamalı arabalarla gelip, otelde kalarak 21 günde komanda ünvanı alanlar savaş ortamlarında ortalıkta görünmüyor. Ticaret, gemicilik ve benzeri işlerden para kazanmayı yeğleyen, “Askerliğimi komanda olarak yaptım” diyerek askerlik hatıralarını anlatan kişilerin bu sıfatı kullanmalarını önleyin. Gerçek komandoların daha fazla incitmesine son verin.

Bu içerik Dokuz Eylül Gazetesi’nden alıntılanmıştır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
error: Kopyalamayın ! Her hakkı saklıdır .