Ali Özpalanlar’ın “Kuduz Düğünü” Raflarda!

Karşıyaka sevdalısı, Ali Özpalanlar’ın Plüton yayınlarından çıkan şiir kitabı, “Kuduz Düğünü” raflarda yerini aldı…

“Ali Özpalanlar eğitimci, şair, yazar, fotoğraf sanatçısıdır… Birçok okulda müdür, müdür yardımcısı ve öğretmen olarak uzun yıllar görev yaptı… Eğitime verdiği katkıları nedeniyle çeşitli ödüllerin sahibi oldu…

Ege Ekspres, Demokrat İzmir, Vatan, Hürriyet, Yeni Asır, Gazete Ege, Varlık, Soyut, Yordam, Yansıma, Yeni Sanat gibi dergilerde şiir ve yazıları yayımlandı. Ayrıca tiyatroyla da ilgilenen Ali Özpalanlar, birçok amatör ve özel tiyatroda oyuncu, yönetmen, metin yazarı olarak görev yaptı. Halkevleri, Halk Eğitim Merkezleri, dernek, vakıf ve sanat evleri gibi birçok sivil toplum kuruluşlarında yönetimde ve aktif çalışmalarda bulundu. Tiyatro, etkin ve güzel konuşma, fotoğrafçılık eğitimleri verdi.”

Karşıyaka sevdalısı Ali Özpalanlar; “Yaşamımın 60 yılından, esin, imge, söz sanatları duygu ve düşüncelerimle ördüğüm şiirlerimden oluşan kitabım, “Kuduz Düğünü” elime ulaştı. 17, 18, 19 Mart’ta öğleden sonraları, İzmir Kitap Fuarı, Salon A, CSKSD (Cemal Süreya Kültür Sanat Derneği (712B), SİS ÇANI- BROY YAYINEVİ (612D) stantlarında sohbet ve imza için siz sanatsever dostlarımı bekliyorum. Sevgi ve saygılarımla” dedi.