Arnavutça Bilmeyen Kalmasın! 

İzmir Çameria Arnavutları Kültür ve Yardımlaşma Derneği, İzmir’de yaşayan Arnavutların dillerini öğrenmesi amacıyla dernek binasında dil kurslarının açılışını gerçekleştirdi. Covid-19 pandemisi nedeniyle bir süre ertelenen kurslara yeniden başlanacak. 2021-2022 sezonu boyunca devam edecek olan kurslar, Arnavut kökenli Karşıyaka Belediye Meclis üyesi Şevket Balla tarafından verecek.

İzmir Çameria Arnavutları Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Hüseyin Bayru, dernek olarak amaçlarının İzmir’de yaşayan tüm Arnavutlara kendi dillerini öğretmek olduğunu söyledi. Başkan Bayru, “İzmir’de yaşayan bütün Arnavutların yaşlı veya genç diye ayırım yapmaksızın, ana dili olan Arnavutçayı öğrenmelerini istiyoruz. Arnavutça öğrenmek isteyen herkese kursumuz açıktır” dedi.

Dil kültürünün yok olmaması, ayrıca Arnavutluk veya Kosova’da yaşayan akrabalarıyla sağlıklı iletişim kurabilmeleri amacıyla böyle bir kurs düzenlediklerini vurgulayan Başkan Bayru, İzmir’de yaşayan tüm Arnavutlara çağrı yaptı. Kursların 20 Eylül saat 20.00’de başlayacağını hatırlatan Bayru, maske ve sosyal mesafe kurallarına harfiyen uyulacağını belirtti. Kurslara iki aşı yaptıranların katılacağını duyuran Başkan Bayru, kurslarda konuşmanın dışında yazmanın da öğretileceğini söyledi.

İRTİBAT İÇİN: 05426454518