Başkan Cemil Tugay Deprem Bölgesinde!

Ülkemizde Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde meydana gelen depremler çok sayıda can kaybına, mal kaybına ve bina yıkımına yol açtı. Birçok ilin etkilenmesine neden olan depremler, son yüzyılın en büyük deprem felaketlerinden biri olarak kayıtlara geçti.

Depremin ilk gününde deprem bölgesine giderek Karşıyaka Belediyesinin gönderdiği malzemeleri bizzat dağıtan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay bir kez daha deprem bölgesine gitti.

Başkan Cemil Tugay, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada; “6 Şubat 2023 Pazartesi günü yüzyılın en büyük depremde yıkımı yaşayan ve birçok yurttaşımızın hayatını kaybettiği şehirlerimizden Malatya’yı CHP Karşıyaka İlçe Başkanımız Rafet Yacan ve meclis üyemiz Mehmet Gemici ile birlikte ziyaret ettik. CHP Malatya İl Başkanımız Barış Yıldız’ın ve yerel örgüt temsilcilerimizin eşliğinde çadır ve konteyner alanlarını, depremde ağır hasar alan bölgeleri ve yaşanan sorunları yerinde inceledik. Üzülerek ifade etmek zorundayız ki, burada henüz yapılacak çok şey var ve ihtiyaçlar devam ediyor. Deprem bölgesinde yaşamaya çalışan yurttaşlarımızın hepimizin desteğine ihtiyacı var.” dedi