Cimnastiğin Başkanı Suat Çelen, Asbaşkanı İzmirli İsmail Göktekin Oldu!

Cimnastik federasyonunun Ankara Green Park Otel’’de gerçekleştirilen seçimine tek aday olarak giren  Suat Çelen, yeniden başkan oldu.

İzmir’den Şavkar Spor Kulübü Başkanı İsmail Göktekin yeni yönetim kurulunda as başkan olarak görev yapacak…

Divan başkanlığını Ahmet Bilgiç’in yaptığı genel kurulda faaliyet ve denetim raporları oy birliğiyle ibra edildi.

Suat Çelen’in başkanlığındaki federasyonun yönetim kurulunda yer alan isimler şöyle:

Ahmet Bilgiç, Ahmet Çotuk, Cumhur Özçelik, Derviş Çatalbaş, Esra Karabal Arda, Esra Kıratlı Nalbant, Hasan Birol Yalçın, İsmail Göktekin, Mehmet Günbaş, Nataliya İmga, Recep Çevik, Tarık Karkınçam, Ümran Songun, Yener Altıntaş.

Üçüncü kez federasyon başkanlığına seçilen Suat Çelen, 2012’den bu yana Türk cimnastiğinde yaşanan gelişime ilişkin delegelere görsel bir sunum yaptı.

Federasyon Başkanı Suat Çelen, “Türkiye cimnastikte olimpiyatlardaki ilk madalyasını Tokyo 2020’de Ferhat Arıcan ile aldı… Avrupa ve dünya şampiyonalarındaki madalyalarımızın yanına bir de olimpiyat madalyası ekledik. 2012’de olimpiyatlara gitmenin hayal olduğu günlerde madalya alacağız dedim. O gün kurduğumuz hayalin gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Bu ortak başarı, ortak bir sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Cimnastik ailesi olarak gelecek dönem için sorumluluğumuzun artığının bilinciyle hareket etmek zorundayız. Hedefimiz, 2024 Paris Olimpiyatları’nda madalya sayımızı artırmak. İnanıyorum ki Türk cimnastiği için gelecek çok daha aydınlık olacak” dedi.