DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 1934948-0,61%
İzmir
14°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Geçmişi, Bugünü ve Geleceği İle Karşıyaka!

Geçmişi, Bugünü ve Geleceği İle Karşıyaka!

ABONE OL
Haziran 11, 2022 16:27
Geçmişi, Bugünü ve Geleceği İle Karşıyaka!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Geçmişi, Bugünü ve Geleceği İle Karşıyaka!.

Karşıyaka Belediyesi, kentin yazılı belleğini oluşturmak ve bilimin ışığında geçmişten geleceğe ayna tutmak amacıyla, önümüzdeki yıl üçüncü kez “Karşıyaka Kültür ve Çevre Sempozyumu” düzenleyecek. Bilim, kültür, sanat ve edebiyat insanları tarafından sunulacak bildiriler, sempozyumun ardından kitap haline getirilecek.

Karşıyaka Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından 25 – 27 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek “3. Karşıyaka Kültür ve Çevre Sempozyumu” için hazırlıklar başladı. Yaklaşık bir yıl sürecek hazırlık çalışmaları; yerel yöneticiler, akademisyenler ve belediye görevlilerinin yer aldığı Onur Kurulu, Düzenleme Kurulu ve Bilim Kurulu iş birliğinde yürütülecek.

TARİHTEN MİMARİYE
Sempozyumda bilim insanları, akademisyenler ve çeşitli alanlardan uzmanlar bildiriler sunarak; Karşıyaka’nın dünü, bugünü ve geleceğine dair araştırmalarını ve çalışmalarını katılımcılarla paylaşacak. Bildirilerde; “Karşıyaka Tarihi, Arkeoloji ve Müzecilik, Sanat Tarihi – Etnografya, Turizm – Bölgesel Kalkınma, Coğrafya, Çevre Su ve Bitki Kültürü, Edebiyat ve Halk Bilimi, Kentsel Koruma ve Planlama, Peyzaj – Flora – Fauna, Mimari, Sosyoloji, Spor, Yerel Yönetimler – Afet Yönetimi – Kentsel Dönüşüm ile Tarım ve Kooperatifçilik” konu başlıkları ele alınacak.

BİLDİRİLER KİTAPLAŞTIRILACAK
Organizasyona katılmak isteyenler, bildiri özetlerini 15 Haziran 2020 tarihine kadar Karşıyaka Belediyesi Kültür Müdürlüğü’ne iletebilecek. 15 Temmuz’da da kabul edilen bildiriler açıklanacak. Sempozyum sonrasında, tüm bildirilerin yer alacağı bir kitap yayımlanacak. Davet ve başvuru formuna http://www.karsiyaka.bel.tr/public/uploads/file-1575985230092.pdf linkinden ulaşılabilirken, 0232 399 40 88 – 92 – 82 numaralı telefonlardan da detaylı bilgi edinilebilecek.

ÜÇÜNCÜ BİLİMSEL BULUŞMA
Karşıyaka Kültür ve Çevre Sempozyumu’nun ilk olarak 2005 yılında, ikinci kez de 2013 yılında düzenlendiğini aktaran Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Karşıyakamız tarihi, coğrafyası, kentsel gelişimi, bitki örtüsü, iklimsel özellikleri, iktisadi ve sosyal yaşamıyla, üçüncü kez bir bilimsel toplantıya ev sahipliği yapacak. Önceki yıllarda olduğu gibi bu sempozyumda da temel amacımız; kentimizin geçmişten günümüze kadar olan birikimlerini ve geleceğini bilimsel bakış açısıyla değerlendirmek, yazılı bir bellek oluşturmak ve yeni nesillere aktarabilmektir. Değerli akademisyenler, bilim, edebiyat, kültür ve sanat insanları ile araştırmacıları 25, 26, 27 Kasım 2020 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz sempozyuma katılmaya davet ediyoruz” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP