Karşıyaka Belediyesi Anaokullarını Açıyor!.. 

Karşıyaka Belediyesi bünyesindeki anaokulları, pandemi nedeniyle verilen aranın ardından tekrar hizmete açılıyor. Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olan Karşıyaka’nın Filizleri, Kardelenler, Ahmet Piriştina, Muzaffer İzgü ve Mavibahçe Anaokulları’nda 1 Şubat Pazartesi günü itibariyle faaliyete başlanacak.
Açılış öncesinde eğitim yuvalarında tüm gerekli koronavirüs önlemleri alınırken, öğretmenler için de Zübeyde Hanım Nikahevi’nde pandemiyle mücadele konulu bir seminer gerçekleştirildi. Anaokullarında görev yapan öğretmen ve yardımcı öğretmenler ile bir araya gelen İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Nuri Seha Yüksel, salgına karşı uyulması gereken önemli kuralları anlattı, soruları yanıtladı. rşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, çocuklar için sağlıklı ve nitelikli eğitim ortamları yaratmaya çalıştıklarını belirterek “Uzun bir aradan sonra anaokullarımızı açıyoruz. Bu kararı, salgının gidişatını ve Karşıyaka’da yeni hasta sayısının düşük olmasını göz önünde bulundurarak aldık. Çocuklarımızın hiçbir sıkıntı yaşamaması için gereken her tedbiri uygulayacağız. Öğretmenlerimiz aracılığıyla öğrencilerimizi virüs ve hastalıklar konusunda bilinçlendirip, gelecek yaşamlarına da katkı sağlayacak doğru bilgilerle donatacağız. Bu anlayışla düzenlediğimiz seminerimize katılan ve çok değerli bilgiler paylaşan Dr. Nuri Seha Yüksel’e teşekkür ediyorum. Bu tür toplantılarımızın devamı gelecek” dedi.
İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Nuri Seha Yüksel de “Önemli olan çocukları korkutmadan, fazla hissettirmeden gerekli önlemleri uygulamaktır. Bundan sonraki süreçte de tedbirli olmaya devam etmemiz gerekiyor. Öğretmenlerimiz çok önemli ve zor bir iş yapıyor. Başarılar, kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.