DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 1938234-0,35%
İzmir
14°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Karşıyaka’da Vefa Buluşması!..

Karşıyaka’da Vefa Buluşması!..

ABONE OL
Haziran 11, 2022 16:27
Karşıyaka’da Vefa Buluşması!..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karşıyaka’da Vefa Buluşması!..

Karşıyaka Belediyesi ve 1912 Karşıyaka Derneği, geçmiş yıllardan bugüne kadar şubat ayı içerisinde vefat etmiş değerlerin anısına “Şubat Ayı Hüzünleri” başlıklı bir etkinlik düzenledi. Sadi İplikçi, Tahir Türetken, Bülent Zeren ve Tahir Bor gibi; ‘Karşıyaka kültürü’nü yaratan, KSK ve kent tarihine adını altın harflerle yazdıran 34 kişinin tek tek anıldığı buluşma, duygu dolu anlara sahne oldu.

ŞUBAT HÜZÜN DEMEK…
Çarşı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe; Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, 1912 Karşıyaka Derneği Başkanı Cem Karagözlü, anılan isimlerin aileleri ve vatandaşlar katıldı. Program öncesinde, Ulu Önder Atatürk ve mücadele arkadaşları ile yitirilen tüm Karşıyakalı değerler anısına saygı duruşunda bulunuldu, ardından İstiklal Marşı okundu. Etkinliğin moderatörlüğünü üstlenen avukat ve fotoğraf sanatçısı Vehbi Moğol, slayt gösterisi ile 34 unutulmaz Karşıyakalının yer aldığı fotoğrafları konuklarla paylaşırken, kente ve kent kültürüne sundukları büyük katkıları bir kez daha dile getirdi. Futbol, yüzme, yelken, siyaset ve tıp gibi alanlarda önemli hizmetlerde bulunmuş ve kentle özdeşleşmiş bu isimlerin hepsinin farklı yıllarda ama hep şubat ayı içerisinde vefat ettiğini söyleyen Moğol, bu nedenle Karşıyakalılar için her şubatın ayrı bir hüzün taşıdığını ifade etti.

“HAYALLERİ BENİM İÇİN MİRASTIR”
Karşıyaka’ya emek vermiş ve büyük gururlar yaratmış tüm değerleri sevgi, saygı ve minnetle andıklarını söyleyen Başkan Cemil Tugay da konuşmasında şunları kaydetti: “Büyüklerimizi, bu kenti şekillendiren, değer katan ve güzelleştiren değerlerimizi hatırlamayı bir özellik olarak değil, bir mecburiyet olarak görmeliyiz. Bu vefayı gösteren, anma etkinliğimize emek veren ve yanımızda olan herkese çok teşekkür ediyorum. Bugün andığımız değerli insanlar arasında yakından tanıdığım Bülent Zeren özelinde de bir şeyler söylemek isterim. Yaşadığı süre içerisinde Karşıyaka’yı hep çok sevdi ve yaşamının merkezine koydu. Hayalleri benim için mirastır. Görev olarak bıraktığı bazı şeyler var. Bununla ilgili seçim zamanında söylediğim hiçbir şeyi unutmadım. Çalışmalarımız, hazırlıklarımız var. Yeri geldiğinde namusum gibi sahip çıktığım bu sözlerin gereğini yerine getireceğim.”

1912 Karşıyaka Derneği Başkanı Cem Karagözlü ise “Çetin Altan şöyle diyor; ‘Yaşam sadece yaşandığı kadar vardır. Gerisi hafızalardaki hatıralar ya da hayallerdeki umutlardır. Hüsranı ise bir tek yerde tanıyorum. O da yaşanması mümkün olduğu halde gerektiği gibi yaşayamamak…’ Bugün andığımız tüm büyüklerimiz dolu dolu yaşadılar. Dostluklarıyla, meslek ve aile hayatlarıyla, başarılarıyla ve Karşıyakalılıkları ile kalplerimize dokundular. Mekanları cennet olsun” dedi.

“ŞUBAT AYI HÜZÜNLERİ” ETKİNLİĞİNDE ANILAN KARŞIYAKALILAR:
Ahmet Dar, Ahmet Tuna Kozan, Ali Kaluç, Ali Özel (Mastika Ali), Altuğ Duransoy, Argun Akmoral, Aydın Kaymak, Aytaç Kocatoros, Bahattin Temel Eğinlioğlu, Bülent Gürkan, Bülent Zeren, Cahit Yıldız, Ceyhan Elyaban, Cezmi Zallak, Edip Akarsu, Emin Birsel, Ertam Özen, Gürcan Heper, İsmet Kocatoros, Münir Birsel, Niyazi Mesta, Raşit Cevher, Recep Özsakal, Ruşen Hepsarsar, Sadi İplikçi, Sami Arınç, Servet Günesen, Tahir Bor, Tahir Türetken, Turgut Uçar, Yaşar Avcı, Yılmaz Doğangenç, Yılmaz Şele, Zeki Şensan.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP