Karşıyaka’yı Sancar Maruflu Anlatacak!..

Karşıyaka Belediyesi, “19.12 Dünya Karşıyakalılar Günü” onuruna düzenlediği söyleşi etkinliğinde, Sancar Maruflu’yu ağırlayacak. “Bir Kaf Sin Kaflı Anlatıyor” başlığıyla, Karşıyaka Belediyesi sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak etkinliği Haluk Işık yönetecek.

Küresel salgın koşulları nedeniyle, 18 Aralık Cuma saat 17.00’ de başlayacak söyleşide Sancar Maruflu, Karşıyaka’nın ve Kaf Sin Kaf’ın İzmir, Türkiye ve dünya için taşıdığı önemi ve değeri anlatacak. Karşıyaka’nın her açıdan ele alınacağı, bugünleri belirleyen kişi ve olayların anılacağı söyleşinin büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay: “Gözbebeğimiz Karşıyaka’nın bu özel gününü bilinen koşullar içinde, bu yıl ne yazık ki dilediğimiz gibi kutlayamamanın üzüntüsü içindeyiz. Hiç kuşkusuz bu salgının da üstesinden gelecek, birlik ve dayanışma içinde nice güzellikler yaşayacağız. ‘19.12 Dünya Karşıyakalılar Günü’ nedeniyle düzenlediğimiz söyleşide, değerli Sancar Maruflu Ağabeyimiz, derin birikimi ve renkli anlatımıyla bizi büyük bir Karşıyaka yolculuğuna çıkaracak. Hemşerilerimizi ve yeryüzünün her yerindeki Karşıyaka sevdalılarını izlemeye davet ediyor, ‘19.12 Dünya Karşıyakalılar Günü’müzü yürekten kutluyorum” dedi.