Minik Boşnaklardan Depremzede Çocuklara Eğitim Seti!..

İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Minik Gençlik Kolları üyesi çocuklar 30 Ekim 2020 günü İzmir’de meydana gelen yıkıcı depremde etkilenen ve evlerinden olan çocuklara, eğitim seti hediye etti.
İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Minik Gençlik Kolları Başkanı Zeynep Doğruel, depremde büyük bir korku yaşandığını, bu nedenle, Bayraklı ve Bornova’da maddi ve manevi sıkıntı yaşayan çocukların yüzlerini güldürmek istediklerini söyledi. Doğruel, “Bornova Belediye Başkanı Dr.Mustafa İduğ, Başkan Yardımcısı Barbaros Taşer ve bizlere destek olan büyüklerimize çok teşekkür ediyorum” dedi. Dernek Başkan Yardımcısı Hümeyra Bozkurt da el ele verip bir yardım çalışmasında bulunduklarını hatırlatarak, “Üstümüzde emeği bulunan dernek üyelerimize ve büyüklerimize teşekkür ediyoruz. Geçmiş olsun derken umarım bir daha böyle acılar yaşamayız. Harçlıklarımızdan biriktirdiğimiz paralarla destek olmaktan çok mutluyuz” diye konuştu. Derneğin ikinci başkan yardımcısı Arda Gül ise, “Umuyorum ki büyüklerimiz de orada yaşayan akranlarımız da gerekli destekleri yapacaklar. Bizler her zaman yanlarında olacağız. Depremzede kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz” dedi.
Duyarlı miniklere teşekkür ediyorum
İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Abdullah Gül, çocuklara, Boşnak kültürü ve geleneklerinin yanı sıra yardımseverliği de öğretmeye çalıştıklarını vurgulayarak, “Benden önceki başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimiz de bu felsefeyle bizleri ve çocuklarına yol gösterdi. Miniklerimizden böyle bir yardım çalışması geldiği zaman inanın çok mutlu oldum ve duygulandım. Bu duyarlılığından miniklerimize çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.