Tunç Çakırer Lezzet Yolculuğuna Çıktı!

Karşıyaka’nın köklü ailelerinden,  1912’de kurulan Kaf Sin Kaf’ın ilk futbolcularından Çakır Kemal’in torunu Çakırer ailesinin oğlu Tunç Çakırer inşaat sektöründen sonra restoran işletmeciliğine soyundu.

Alsancak Pasaport İskelesi’nin karşısında eski nargile kahvesini devralan Tunç Çakırer, modern bir cafe, restoran ve fast food içeriği olan bir işletmeye hayat verdi.

Odun fırınının eşsiz lezzetiyle İzmirlilere hizmet vereceklerinin altını çizen Pasaport Cafe’nin sahibi Tunç Çakırer, pandemi sürecini de dikkate alarak hijyen, personel seçimi ve onların eğitimi konusunda İzmir’de yapılmayanı yaptıklarını ifade etti.

Tunç Çakırer; “Kaf Sin Kaf’ın ilk futbolcularından ‘Nam-ı Diğer Çakır Kemal’in’ torunu olmaktan onur duyuyorum… Çocukluğumdan beri lezzetlere meraklıydım. Bu işin hem alaylı ustalardan hem de eğitim alarak bilimsel açıdan iyi öğrendik. Personelimizi de bu pencereden üç ay eğitim vererek en iyi hizmeti sunmalarını sağlamak için eğittik. Çıktığımız bu yolda, hemşerilerimizi, dostlarımızı ve sevenlerimizi en iyi ürünlerden seçerek sunduğumuz eşsiz lezzetlerimizle buluşmaya davet ediyorum” dedi…