DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19809693,29%
İzmir
33°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Boşnak Komutan Harun Hociç “Savaş Öyküleri” Kitabını İmzaladı!

Boşnak Komutan Harun Hociç “Savaş Öyküleri” Kitabını İmzaladı!

ABONE OL
Haziran 11, 2022 16:05
Boşnak Komutan Harun Hociç “Savaş Öyküleri” Kitabını İmzaladı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Boşnak Komutan Harun Hociç; “Savaş Öyküleri” Kitabını İmzaladı!

İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin davetiyle İzmir’e gelen Boşnak komutan Harun Hociç, “Savaş Öyküleri” ‘Temiz Bosna Toprağına Secde’ adını verdiği kitabını imzaladı. Yazar, Bornova Çamdibi katlı pazaryeri düğün salonunda gerçekleştirilen kahvaltı ve konferansla İzmir’de yaşayan Boşnaklarla buluştu.

İmza gününe; Bornova Kaymakamı Fatih Genel, Bornova Belediyesi Başkan Yardımcısı Barbaros Taşer, siyasi parti temsilcileri, Balkan dernek başkanı ve yöneticileriyle dernek üyeleri katıldı.

Kahvaltının ardından gerçekleşen konferansta İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdullah Gül, çok özel bir gün yaşadıklarını söyledi Başkan Gül şöyle konuştu:

‘”Boşnak Dernek olarak bizim için bugün çok özel, çünkü 1992 – 1995 yılları arasında meydana gelen ve Sırpların Boşnaklara uyguladığı soykırımda Boşnakları Bosna’dan silmek isterken Boşnaklar çoluk çocuk, genç yaşlı bütün Boşnaklar vatanını korumak için mücadele verdiler. Bu mücadelenin içinde genç yaşta yer alan çok değerli komutan Harun Hociç’i sizlerle buluşturmak ve kitabını imzalaması bizleri mutlu etmiştir. Gazi olan Boşnak Komutan Hociç’i İzmir’e davet ettiğimizde hiç itiraz etmeden seve seve geleceğini söyledi ve bu gün aramızda. Kitabını imzalayacak olması dernek olarak bizleri mutlu ediyor.”

Gazi Boşnak Komutan Harun Hociç savaşla ve yazdığı kitapla ilgili şunları söyledi; “Beni buraya davet ederek; “dostlarla buluşturan İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül ve Yönetim Kurulu’na teşekkür ediyorum. Derneğinizi Bosna ve Sancak’ta kestiğiniz kurbanlardan tanıyoruz. Savaşla ilgili fazla konuşmak istemiyorum çünkü yaklaşık otuz yıldır dinliyorsunuz. Yazdığım bu kitapta da okuyacaksınız. Bizler Alija İzzetbegoviç önderliğinde Bosna Hersek ordusunu kurduk. Bosna Hersek tarihinin en organize ordusu. Bizler liderimizin önderliğinde silahsız olarak savunmamızı Boşnakların geleceği üzerine organize olduk. Çok şehit verdik. Bosna’ya gittiğinizde Kovaçi mezarlığını ziyaret etmenizi isterim. Bosna genelinde kırk binin üzerinde şehidimiz var. Bu kitabı kendi bakış açımdan yazdım. Savaşta neler yaşadık onları okuyacaksınız. Savaşta şehit olmadığım için ağladım. Bizler savaşı kaybetmeyeceğimize inandık” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
error: Kopyalamayın ! Her hakkı saklıdır .