DOLAR 32,5809 0.01%
EURO 34,9158 0.12%
ALTIN 2.425,740,12
BITCOIN 2097294-3,42%
İzmir
24°

KAPALI

04:27

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
Hüsnü Tekeşin; Yaşa Var Ol Kaf Sin Kaf!

Hüsnü Tekeşin; Yaşa Var Ol Kaf Sin Kaf!

ABONE OL
Şubat 16, 2024 06:23
Hüsnü Tekeşin; Yaşa Var Ol Kaf Sin Kaf!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hüsnü Tekeşin; Yaşa Var Ol Kaf Sin Kaf!

Cumhuriyetimizin 99. yılına ulaştık. Çok büyük bir sevinç içerisindeyiz.
Bugün aynı zamanda çok önemli bir günü ulaştık. Karşıyaka Spor Kulübü’müzün 110. yılını kutluyoruz şanla, şerefle…
1 Kasım 1912”de İzmir’ in ilk Türk spor kulübü olan Karşıyaka Spor Kulübü kuruldu Kurucu Başkanımız Zühtü Işıl ve arkadaşlarının öncülüğünde.
Her zaman Atatürk’ün izinde gitti Kulübümüz. Atatürk ile Karşıyaka Spor Kulübü arasında sarsılmaz bağlar vardır Çünkü vatan savunmasında en önde gidenlerin içerisinde yer almıştır Karşıyakalılar. Atatürk Türk Kurtuluş Savaşımızın nihayete erdiği günlerde en mutlu gecesini Karşıyaka’da geçirmiştir. Atatürk’ün kıymetli anneleri, hepimizin “Anatürk”ü Zübeyde Hanım sonsuza dek Karşıyaka’nın kutsal topraklarında uyumaktadır. Atatürk, 2 kez Karşıyaka Spor Kulübü’nü şereflendirmiş ve kulübün şeref defterini güzel düşünceleri ile taçlandırmıştır.
Yine 1931 yılında Gazi Mustafa Kemal Paşa’ya hitaben Karşıyaka Spor Kulübü Kongre Reisi ve Burdur mebusu Halit Bey’in kulübün senelik toplantısında; “…Çizdiğiniz ve gösterdiğiniz yolda daima sizi takibe ant içmiş olan Karşıyaka Spor Kulübü gençlerinin ebedi minnet ve tazimlerini…” içeren telgrafta da bu bağ açıkça görülmektedir.
Cumhurbaşkanlığı Arşivi’nden ilk kez kullanacağım aşağıdaki telgraf Cumhuriyet’in 99. ve Karşıyaka Spor Kulübü’nün 110. yılı için güzel bir armağan olsun.
Bu telgraf, Karşıyaka Spor Kulübü’nün Atatürk ve Cumhuriyet’e sevgi bağını çok güzel bir şekilde ortaya koymaktadır.
88 yıl önce 1934 yılında Karşıyaka Spor Kulübü Umumi Toplantı Reisi Suat Bey Atatürk’e bir telgraf göndermişti. Burada şu güzel sözleri yazmıştı Suat Bey tüm Karşıyakalar ve Kaf Sin Kaf’lılar adına. İşte o mühim telgraf…

“İzmir Karşıyaka Spor Kulübü Umumi Toplantı Reisi Suat Bey’in, Kulübün Toplantısı Münasebetiyle Atatürk’e Gönderdiği 24 Kasım 1933 Tarihli Tazim Telgrafı”

“Cumhuriyetin büyük kurucusu, gençliğin babası Gazi Mustafa Kemal Hazretleri

Memleketi kurtaran Cumhuriyeti kuran yüksek şahsiyetinize ve fırkamıza karşı duyduğumuz minnet hislerini tekrarlamak için bugün fevkalade olarak toplanan umumi heyetimiz Karşıyaka gençliğinin Cumhuriyete ve onu kuran fırkamıza sarsılmaz merbutiyetini bu vesile ile de tekrar ederken candan saygılarımın kabulünü yalvarır büyük kurtarıcımız.
Karşıyaka Spor Kulübü Umumi Toplantı Reisi Suat”

Karşıyaka Spor Kulübü sonsuza dek Cumhuriyetin neferleri olarak Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde nice yüzyıllara ulaşacaktır.
Yaşa var ol Türkiye Cumhuriyeti, yaşa var ol Karşıyaka Spor Kulübü…

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP