Karsav’ın Dedesi 5. Diplomayı Aldı!..

Karşıyaka Kültür Sanat Vakfı’nın “Süper Dede” lakaplı emekli astsubay Mehmet Deniz, beşinci üniversite diplomasına kavuştu….

Mehmet Deniz, 80 yıllık ömrüne yüzlerce sertifikanın yanında açık öğretim fakültesindeki 5 ayrı bölümde eğitim alıp diplomaya kavuşma başarısını sığdırdı.

Yarım bıraktığı lise eğitimini, astsubaylıktan emekli olduktan sonra tamamlayan Mehmet Deniz, ilk üniversite eğitimine 61 yaşında Açık öğretim fakültesi büro yönetimi bölümünde başladı.

“Süper Dede”, Açık öğretim fakültesinin iktisat, işletme, Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerini tamamladı, son olarak da 2020 yılında adalet bölümü diplomasına kavuştu.

Süper Dede Mehmet Deniz, “Gençliğimde Rusça ve Almanca tercümanlık yaptım…Rock müziği dinledim… Karsav’ın Turhan Pınar şefliğindeki Türk Sanat Müziği Korosunda korist ve solist olarak görev yapıyorum…Amatör telsizcilik, bilgisayar gibi alanlarda eğitimler aldım… Gelecek yıl ‘Acil Durum ve Afet Yönetimi‘okuyacağım sonra da Halkla İlişkiler alanında yüksek lisans ve doktora yapmak istiyorum.” dedi.