Karşıyaka Belediyesi 3.Yaş Üniversitesi İlk Mezunlarını Veriyor!

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın en önem verdiği projelerden olan ve 22 Şubat 2022 tarihinde hayata geçirilen “Karşıyaka Belediyesi 3.Yaş Üniversitesi” projesi 1 yıllık eğitim hayatının sonunda ilk mezunlarını 28 Aralık 2022 tarihinde verecek.
Tamamen gönüllülük esası ile yürütülen projede 60 yaş üstü Karşıyakalı vatandaşlara İspanyolca, İngilizce, Fransızca ve Almanca dersleri verildi. Bunun yanı sıra Karşıyakalı büyüklere ileri yaşta karşılaşılan sağlık sorunları, sosyolojik, psikolojik ve hukuksal süreçler; el becerileri, öykü yazarlığı, felsefe, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite ile ilgili eğitimler de verildi.

MEZUNİYET YEMEĞİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
Ege, Dokuz Eylül ve Katip Çelebi Üniversitelerinde görev yapan gönüllü akademisyen eğitmenler ile haftanın her günü ders alan 105 öğrenci, 28 Aralık’ta kep giyerek mezuniyet heyecanı yaşayacaklar.
Eğitime katılarak diploma almaya hak kazanan öğrenciler tören öncesi Kent Restoran’da düzenlenen gecede, müzik eşliğinde eğlenceli vakit geçirdi. 3.Yaş Üniversitesi’nin renkli görüntülere sahne olan gecesine Karşıyaka Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Diker, Belediye Meclis Üyesi Serdar Aktop ve diploma almaya hak kazanan öğrenciler katıldı.