Mavi Kelebekten Muhteşem Bir Sergi! 

Karşıyaka Mavi Kelebek Mozaik Kültür ve Sanat Derneğinden geleneksel olarak düzenlediği ‘Rengin’ adını verdikleri mozaik sergisinin ilkini Kent A.Ş. Denizkent Kır Bahçesinde, ikincisini Bahriye Üçok mahallesinde bulunan dernek binasında açtı.

2020 – 2021 sezonu çalışmalarına 20 kursiyerin katıldığı ve altı ay süren çalışmaların sonunda kursiyerlerin emekleri ile ortaya çıkan 50 eser ‘Rengin’ adıyla sergilendi.

Sergileri Pandemi koşulları çerçevesinde açmak zorunda kalan Dernek Başkanı ve seramik sanatçısı Şükrüye Işıkal; “Pandemi koşulları çerçevesinde çalışmalarımıza günde üç kursiyerle katılabiliyordu. Her gün değişik kursiyerimiz gelerek 20 kursiyerimizle dönüşümlü olarak çalışarak bu serginin ortaya çıkmasını sağladık. Her yıl gerçekleştirdiğimiz geleneksel sergimizin bu yıl 10’ncusunu düzenledik.

Amacımız seramik sanatının daha çok yaygınlaşması bunun içinde kurslarımıza 7 yaşında da katılan var 70 yaşında da bu katılım bizleri çok mutlu ediyor. Bu gün burada sergilenen 50 parça içerisinde çocuklarımızın yaptığı eserlerde sergileniyor” dedi.