Uçaktan Düşen Bidon Hasarlı mı?

Yıllar süren “Amerikan Rüyası” ile uyutulduğumuz bir gerçek…

Kovboy şarkıları, renkli şovlar arasında ne rüyalar görmüşüz meğer…

Cambaza bak! Taktiklerinin ”sırları dökülmeye” yüz tutunca “Yedi uyuyanlar mağarasına” tutulduğumuzu anlar gibi olduk!

Nasıl mı? ABD Başkanlık uçağının merdivenlerine tırmanırken sendeleyip düşen bir kovboyu görünce ayıldık!

Uyku sersemliği ile “Gitti patlak trampet, geldi bidon” derken, iş anlaşıldı!

Ayıp olmasın diye “pardon! Trump değil, düşen Bidenmiş” düzetmesini yapayım!

Ama Başkanlık merdivenlerinden ayağı kayan adam (!) anlaşılan beyin sarsıntısı geçirmiş ki; Ermeni katliamı diye bir şeyler geveledi!

Beyin sarsıntısı geçiren bu küstah kovboyun “soykırım” açıklaması için acaba “Beyin hasar raporu” alındı mı? diye düşünmek gerek! Aksi halde, asrın yalanına inanacak saf insanlar çıkabilir…

Bakın, hasarlı beyinden çıkan bu sözlere Allahtan ABD’nin geçmişi sorgulanıp yaptığı katliamlardan bazıları alt alta sıralandı:

Türkiye’yi soykırım yapmakla itham eden AMERİKA:

Vietnam’da 2 milyon, Kore’de 3 milyon, Kamboçya ve Laos’ da 1 milyon, Afganistan’da 1.5 milyon, Irak’ta 1 milyon, Hiroşima ve Nagazaki’de 350 bin, ayrıca 15 milyon Kızılderili’yi katletmiştir.

Neyse; Amerika “Beyin hasarlı” Biden denilen, küstah çıkışlı bu adamın sözlerini hasıraltı edecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Beyin sarsıntısı geçirmeyen dünya insanları “Biden’ ın söylemleri siyasidir, barış ve adalete karşı işlenmiş bir suçtur. Sözde Ermeni soykırımı söylemleri “gerçeklikle ilgisi olmayan, tarihi, hukuki ve bilimsel bir dayanağı bulunmayan mesnetsiz bir iddiadır. “ diyorlar, doğrusu da budur…

* * *

 Bu arada salgın dolayısıyla, açılıp-kapanma durumlarına da bakmakta fayda var.

Salgın gelmiş cihane, Tam kapanmak şahane

Düne kadar kaş-göz aralığından dünyaya bakılıyordu; Şimdi, al sana tam kapanma!

Hoş! “Elde yok, avuçta yok” diyenler var… Öyle ya, İş bulamayan analar- babalar, elektrik, su, telefon ve doğalgazı kesilmiş haneler. İstanbul’ da Halkın, Halk Ekmek büfeleri peşinde koşarken bazı belediyelerin halkın ekmeğine karşı gövde gösterisi yapmasına ne demeli? Siyasette hala 128 milyar dolar nerede? tartışması sürüyor.

Okullar kapalı; veliler imtihanlar ve boşa geçen koca bir ders yılının peşinde…

Kapanan , işyerleri ve işsizlerin  perişan hali…Bayram yaklaşırken sokaktaki bir başka söylemde şu: Bayram gelince bayram tepsisi nasıl gelecek?

Sözün özü; 17 Gün tam kapanma!

Erdoğan açıkladı; dün saat 19.00’ dan, 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00’e kadar sürecek kapanma bilahare tekrar gözden geçirilecek… Ramazan Bayramımız da bu önlemler içinde kapalı devre kutlanacak… 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız için ne düşünülüyor? Buna da salgın süreci içinde karar verilecekmiş!..

* * *

Bize düşen de şu; Hayırlı Ramazan Bayramlarımız olsun…

Devleti soyanlar bir an önce yüce divana çıkarılsın, Sahte paracılar, gri pasaportla dışarıya kaçanlar gereken Cezaya çarptırılsın.

Ben de Ağzımı kapatıyorum; nokta…

9 Eylül Gazetesinden alınmıştır.