DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 1574096-0,79%
İzmir
15°

AZ BULUTLU

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Bir Ton Plastik Atık Topladılar!..

Bir Ton Plastik Atık Topladılar!..

ABONE OL
Haziran 11, 2022 16:27
Bir Ton Plastik Atık Topladılar!..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir Ton Plastik Atık Topladılar!..

İzmir Ekolojik Denge Derneği’nin hem farkındalık yaratmak hem de doğayla buluşmak için düzenlediği etkinliğe Karşıyaka Belediyesi’nden ekipman desteği geldi. Dernek başkanı Tolga Çalışkanelli, ” Ekolojik denge gün geçtikçe bozuluyor. Bu çerçevede kurduğumuz “İzmir Ekolojik Denge Derneği” olarak çevre temizliği ve doğada çürümeyen malzemelere dikkat çekmek için Örnekköy Vadisi piknik alanında çalışma yaptık. Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’a etkinlik için verdiği desteğe teşekkür ediyorum, ayrıca gençlerimizin katılımının yüksek olması doğa için kayıtsız kalmayıp gönüllü olarak etkinliğe destek vermeleri gençlerimizin gelecekte nasıl bir dünya görmek istediklerinin en büyük kanıtı olmuştur” dedi.

Küresel Isınmaya Karşı Bilinçlenmeliyiz
Küresel ısınmanın en büyük etkisini hala yangınların devam ettiği 1 buçuk milyar canlının hayatını kaybettiği Avustralya’da gördüklerini, ülkemizde bu ve benzeri felaketlerle karşılaşmamak için öncelikli olarak çevremizi temiz tutmamız gerektiğinin altını çizen Çalışkanelli, doğa için farkındalık etkinliklerinin devam edeceğini dile getirdi.

Yamanlar Dağı İçin Proje
İzmir Ekoloji Derneği başkan yardımcısı Cem Doğan, “Yamanlar Dağı özelinde doğal yaşamı canlandıracak projeler üzerinde çalışıyoruz. Çalıştığımız projelerin amacı doğal seleksiyonun sağlıklı işlemesi ve mevcut yaban hayatının neslinin tükenmemesi “ dedi ve ilerleyen süreçte projeler ile ilgi daha geniş bilgilendirme yapacaklarını dile getirdi.

Tüm İzmir’in Doğal Yaşamını Takip Ediyoruz
Yamanlar Dağı için projeler üretmeye başlayan dernek, kendilerinin sadece Yamanlar ile kısıtlı kalmadığını İzmir’in farklı bölgelerindeki doğal yaşamı da takip ettiklerini ve bu bölgelerle ilgilide araştırma içerisinde olduklarını dile getirdi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP