DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 1929047-0,84%
İzmir
14°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Cemil Başkanın Büyük İsyanı!..

Cemil Başkanın Büyük İsyanı!..

ABONE OL
Haziran 11, 2022 16:27
Cemil Başkanın Büyük İsyanı!..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cemil Başkanın Büyük İsyanı!..

Bugün Karşıyaka’nın en önemli bölgesinde bulunan ve kamu yararına kullanılması gereken iki arsanın ihaleyle satışına karar veren TOKİ’nin bu arazileri ihaleye katılan Karşıyaka Belediyesine verme yerine adı henüz belli olmayanlara satışının sonrasında Karşıyaka Belediye Başkanı Sayın Cemil Tugay, üzüntülerini belirttiği çok önemli bir açıklamada bulundu…

İşte O tarihsel açıklama:

“Değerli Karşıyakalılar!

Bugün Ankara’da bir kamu kuruluşu olan TOKİ eliyle, şehir planında Mavişehir’de rekreasyon alanı (yeşil alan) ve açık spor alanı olarak belirlenmiş, yani halkımıza ait olan iki arazi, henüz kişisel ve kurumsal kimlikleri hakkında bilgimiz olmayan kişilere, belirlenmiş olan tahmini bedellerin çok üzerinde, astronomik rakamlara satılmıştır.

Bu satış basit bir satış değildir.

Rant amaçlı olduğu çok açıktır.

Söz konusu yerlerin ilan edilen fiyata yakın rakamlarda satılması durumunda alma niyetiyle müzayede salonunda bulunurken şahit olduğumuz bu haksız durum Karşıyaka Belediye başkanı olarak bana ve eşlik eden arkadaşlarımıza büyük acı vermiştir. Yükseltilen satış rakamları belediye bütçesi ile karşılanabilecek miktarlar değildir. Başından beri satılmaması yönünde ikazlarımıza ve belediyeye devredilmesi yönündeki taleplerimize karşın yine ve yeniden rant alanı yaratmak için gerçekleştirildiği çok açık olan bu satışa ve bu alanda gerçekleştirilecek olası bir yapılaşmaya karşı yasal bütün yollara başvuracağımızı, kamudan ve halktan aldığımız güçle mücadelemizi son ana kadar sürdüreceğimizi herkesin bilmesini isteriz.

Bu fırsatla önceki satışta satın aldığımız 8,5 dönümlük belediye hizmet alanının, ranttan kurtarılmış olmasının, bu üzüntü verici durumda tek tesellimiz olduğunu da ifade etmek isterim.
Bu arazileri alan kişi veya kurumlara hayırlı olsun diyemeyeceğim. Bu alışverişin Karşıyaka halkına saygısızlık olduğunu fark etmelerini umutsuzca bekliyorum. Karşıyaka tarihiyle, bugünüyle ve geleceği ile büyüktür ve nihayetinde her zaman iyilik ve doğruluk kazanacaktır. Yaşasın Karşıyaka, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti…”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP