DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 1941079-0,10%
İzmir
14°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Karşıyaka’nın İyilik Elçileri Telefon Başında!..

Karşıyaka’nın İyilik Elçileri Telefon Başında!..

ABONE OL
Haziran 11, 2022 16:27
Karşıyaka’nın İyilik Elçileri Telefon Başında!..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karşıyaka’nın İyilik Elçileri Telefon Başında!..

Karşıyaka Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üzeri vatandaşları yalnız bırakmıyor. Kurulan özel ekip; yalnız yaşayan ve belediyeye telefonla kayıt yaptıran 1200 kişiyi her gün tek tek arayarak istek ve ihtiyaçlarını soruyor, sohbet edip moral desteği sağlıyor.

ÖZEL EKİP KURULDU
Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, koronavirüsle mücadele sürecinden en çok etkilenen kesimlerin başında gelen 65 yaş ve üzeri vatandaşlara destek vermek amacıyla, Nisan ayı başında özel bir uygulama başlattı. Bu kapsamda; Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün koordinasyonunda, farklı müdürlüklerden çalışanların da katılımıyla bir destek ekibi kuruldu. Vatandaşlara en sağlıklı ve doğru şekilde hizmet vermek adına, ekibin tamamı eğitimden geçirildi. Sosyal medyadan ve farklı kanallardan da çağrılar yapılarak, 65 yaş ve üzeri yalnız yaşayan vatandaşların belediyeyi arayıp kayıt yaptırmaları istendi. Uygulama çerçevesinde telefon numaraları, adresleri, sağlık durumları, ekonomik ve sosyal şartlarıyla kayıt altına alınan 1200 vatandaş tek tek aranmaya başlandı.

‘GÖNÜLDEN’ DESTEK
Tatil günleri de dahil olmak üzere, her gün gerçekleşen telefon görüşmelerinde, vatandaşlara sağlık ve moral durumları ile genel talep, öneri ve şikayetleri soruluyor. Alışveriş ihtiyaçlarının karşılanması sağlanıyor veya evlere servis yapan en yakın marketlerin bilgileri paylaşılıyor. Dar gelirli olanlara düzenli erzak yardımı gönderiliyor. İhtiyaç duyanlara psikolog görüşmesi ayarlanıyor. Çiçek ya da Türk Bayrağı gibi taleplere de yanıt veriliyor. Belediye çalışanları ayrıca, birebir iletişim halinde oldukları vatandaşlara belediye imkanlarının dışında, gönüllü olarak da yardım sağlıyor. Ekip üyeleri, telefon mesailerini tamamladıktan sonra, dışarıda halledilmesi gereken bir iş veya özel bir istek için de çınarların destekçisi olmayı sürdürüyor.

DAYANIŞMA VURGUSU
Koronavirüsle mücadele sürecinde sosyal hizmetlere büyük önem verdiklerini, en büyük desteği de 65 yaş ve üzeri vatandaşlara sağladıklarını aktaran Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “Özellikle yalnız yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılama şansı olmayan büyüklerimizi yalnız ve çaresiz bırakmamaya kararlıyız. Bu süreçte iyilik elçilerimiz olan, özveri ve içtenlikle vatandaşlarımızın yardımına koşan çalışanlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Dayanışma en büyük gücümüz. El ele vererek, hem büyüklerimizin ve hem de ihtiyaç sahibi olan tüm yurttaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP